Шесткратният шампион Роджър Федерер (Швейцария)  постигна трета поредна победа

...

Роджър Федерер постигна трета поредна победа в Лондон

Шесткратният първенец Роджър Федерер (Швейцария)  реализира трета поредна победа в група " Борис Бекер " на финалния шампионат на АТП в Лондон с награден фонд 8 милиона $.

Поставеният под номер 2 Федерер се наложи над петия в схемата Марин Чилич (Хърватия) с 6:7(5), 6:4, 6:1 за 1:55 час.

36-годишният швейцарец още след втория си мач в групата се класира за 14-и път на полуфиналите в 15-ото си присъединяване в тази конкуренция.

В първия сет се игра без пробиви, а в тайбрека Чилич поведе с 4:1. Федерер съумя да изравни 5:5, само че загуби идващите два точки, а с това и сета.

Швейцарецът направи първия си пробив в дуела в десетия гейм на втората част, а в третия сет доминираше напълно и даде единствено един гейм на противника си.

Чилич не съумя да завоюва нито един от трите си мача и отпада от шампионата.

В късния дуел през днешния ден в спор за място на полуфиналите един против различен излизат Александър Зверев (Германия) и Джак Сок (САЩ).
Източник: bnr.bg